Nowoczesne sieci internetowej

Każdy, kto potrzebuje szybkiej, niezawodnej i trwałej infrastruktury komunikacyjnej, powinien wybrać światłowody. Alternatywą są sieci wi-fi, sieci lan, sieci lte, jednak to światłowody uznaje się za najlepsze rozwiązanie.

Warto zwiększyć przepustowość

Nowoczesne aplikacje stawiają rosnące wymagania w zakresie przepustowości. Wraz z rozwojem usług multimedialnych, transmisją obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym oraz tworzeniem kopii zapasowych danych, zapotrzebowanie na przepustowość w sieciach komunikacyjnych znacznie wzrosło. Transmisje optyczne nie mają sobie równych pod względem pojemności i niezawodności. Światłowody w pakiecie z kablami światłowodowymi oferują niezrównaną przepustowość, rzędu terabitów na sekundę.

Wydajność w połączeniu z dużą szybkością jest niezwykle interesująca w przypadku krytycznych aplikacji (transakcje bankowe online, systemy rezerwacji itp.) wymagających szybkiej reakcji w normalnych operacjach, a także powrotu do pracy po potencjalnej awarii sieci. Jeśli decydujemy się na położenie światłowodu, należy w tym celu wezwać specjalistów. Znajdziemy ich choćby w sklepie batna24.com. Uzyskamy tam nie tylko merytoryczne wsparcie, ale też kompleksową ofertę.

Niezawodność sieci światłowodowej

Niezawodność (mierzona np. Stopą błędów) w optyce jest o kilka rzędów wielkości lepsza niż w sieciach metalowych lub bezprzewodowych. W sklepie batna24.com uzyskamy pełną specyfikację w zakresie szybkości działania sieci. Zaletą infrastruktury optycznej jest prostota architektury sieci, wysoka żywotność kabla światłowodowego i jego odporność na zakłócenia elektryczne, wpływy atmosferyczne lub korozję. Oznacza to również niższe koszty utrzymania samej infrastruktury sieci światłowodowej. Ponadto kabel światłowodowy jest odporny na niepożądane podsłuchy, dlatego jest bardzo korzystny z punktu widzenia bezpieczeństwa. W sklepie batna24.com dowiemy się też jak właściwie położyć sieć z technicznego punktu widzenia.